Kuryeler hakkında toplum olarak yanlış fikirlere sahibiz maalesef. Öncelikle kurye dendiğinde akla ilk olarak motora binen, kask takmayan, trafik kurallarına uymayan vs. genç çalışanlar gelmektedir. Fakat durum bu algıdan tamamen farklıdır. Yeşilyurt Kurye hizmetimizde bizlerle uzun zamandır çalışmakta olan emektar kurye çalışanlarımız mevcuttur. Kurye çalışanlarımızın hepsi trafik eğitimi almış ve kask ve motor kıyafetleri ile işlerini her gün layıkıyla yerine getirmektedir. Tam tersi bir konudan bahsetmek gerekirse, kurye çalışanları trafikte diğer sürücüler tarafından rahatsız edilmektedir. Bu algının değişmesi uzun zaman alacak olsa bile bizler işlerimizi gerekli olan profesyonellikle ve saygı ile yerine getirmekteyiz.

Kargo ve Kuryenin Farkı

Kargo ve kurye hizmetlerinin aynı kefeye koyulması ile ayrı bir sorun halindedir. Oysaki aradaki temel fark gözle dahi görülebilir seviyedir. Öncelikle kurye; anlık olarak teslimatı hedeflemektedir. Yani kuryeye teslim ettiğiniz bir gönderi aynı gün içerisinde hatta bir, iki saat içerisinde alıcısına teslim edilmektedir. Aynı zamanda kurye hizmeti aynı şehir içinde olması gereken bir hizmettir. Yeşilyurt moto kurye olarak evrak, dosya vb. motor ile taşınabilecek kuryenizi, motosiklet üzerinden bir kurye çalışanı taşımaktadır. Kargo da ise; belli bir saate kadar toplanan, ardından kargo şubesinde mahalle mahalle, sokak sokak düzenlenen kargoların tüm ülkeye dağıtımı işlemi uygulanmaktadır. Yani biri Yeşilyurt semtine hizmet verirken diğeri tüm Türkiye’ye hizmet vermektedir.

Kuryeniz En Kısa Sürede Alıcısına Ulaşsın

Yeşilyurt motor kurye çalışanımız kuryeyi aldığı anda adresi okumaktadır. Mahalleyi bildiğinden dolayı hangi sokak olabileceği hakkında fikir yürütür. Adresten çıktığında ise Yeşilyurt sokaklarını artık ezberlediğinden dolayı sokağın yerini kısa bir süre içerisinde kestirecektir. Eğer sokağı hatırlayamazsa hemen operatörlerimize bağlanacak ve teknolojiden yardım olarak operatör çalışanlarımız kendisine navigasyon yardımı sağlayacaktır. Sonuç olarak kurye çalışanları kısa sürede kurye teslimatını yapmış olacak ve sizlere mail veya SMS ile bilgi mesajı gönderilecektir. Kuryeler her sokağı bilmeseler bile gördüğünüz gibi sokakları bulmak konusunda da sıkıntı çekmezler. Bu nedenle kurye çalışanlarımızın kuryenizi birkaç saat içerisinde alıcısına teslim edeceğinden emin olabilirsiniz.